Dış Cephe Kaplama – Beta Dış Cephe Mantolama, Alçı ve Dekorasyon

Dış Cephe Kaplama

  • Dış cephe yapıyı yağış suları, güneş ışınları, sıcaklık farkları ve rüzgâr gibi dış etkilerden koruyan en önemli elemanlardan biridir. Dış cephe kaplamaları çevresel etkilere dayanacak şekilde, görsel özellikleri dikkate alınarak, cephe sisteminin bütünü ile ilişkili olarak seçilmelidir.
  • Günümüzde farklı kökenden birçok malzeme çatı kaplamalarında kullanılabilmektedir. Bu malzemeler; seramik-porselen, kompozit, metal, laminat, çimento esaslı, polimer, ahşap, doğal taş, yapay taş, tuğla ve terrakotta, sandviç panel, yalıtımlı levhalar, polikarbonat, diğer dış cephe kaplamaları, levhaları ve dekoratif bitirme elemanları şeklinde sıralanabilir. Bunun yanı sıra, saydam bir cephe istendiği durumda cam kullanılarak giydirme cephe sistemi uygulaması yapılmaktadır.
  • Dış cephenin çevresel etmenlerden, özellikle sıcaklık farklarından bina içerisindeki ortamı koruyacak şekilde yapılması önem taşımaktadır. Isı yalıtımı, kaplamadan ayrı olarak kullanılacak bir yalıtım malzemesi ile sağlanabileceği gibi aynı zamanda kaplama da bu görevini üstlenebilmektedir. Sandviç paneller ve yalıtımlı dış cephe kaplama levhaları bu amaçla kullanılabilir. Sıklıkla karşılaşılan bir diğer uygulama olan mantolama ise, duvar gövdesi üzerine ısı yalıtımı malzemesi (XPS veya EPS) kaplanması, üzerine sıva uygulanması ve çeşitli renklere boyanmasıdır.
  • ÜCRETSİZ KEŞİF ve TEKLİF İÇİN BİZİ ARAYIN 

    +90 216 380 63 71

    +90 546 677 01 71